AdvertisementsCzy można jeść ryby z Bałtyku? Wielka inspekcja faktu

0 Flares 0 Flares ×

Jak co roku latem przychodzi sezon na świeże ryby prosto z Bałtyku. Mieszkańcy nadbałtyckich miast i turyści z całej Polski chętnie sięgają po dorsze, czy flądry dostarczone przez lokalnych rybaków. Gdzie kupić świeżą rybkę? Na przykład na targu. Postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda i jakie ryby nam tu sprzedają: poszliśmy z kamerą kupić flądrę z jednego ze stoisk rybnych. Czy jednak będzie ją można wrzucić od razu na patelnię? O to zapytaliśmy lek. wet. Agnieszkę Świątalską z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku. Co ona mówi? By przeprowadzić pełne badanie potrzeba około dwóch tygodni. Jednak po wstępnych oględzinach dostarczonej ryby można stwierdzić, że ryba nadaje się do spożycia. Potwierdzają to również statystyki z badań robionych w instytucie które wykazały brak toksyn i zanieczyszczeń które wykraczałyby ponad normę.
źródło informacji: FAKT
Author:

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Reddit 0 StumbleUpon 0 Email -- LinkedIn 0 0 Flares ×
Advertisements

Twitter

"Opozycja na proteście, PiS-u też nie ma. I prezes SN Małgorzata Gersdorf mówiła w Sejmie do pustej sali - ... https://t.co/yWnRzEHFfA"
17 minutes ago
"Widok zwierząt zabitych na drodze Cię przeraża? On zbiera ich ciała i je zjada - https://t.co/S0768TGP1M"
2 hours ago
"Kukiz i Tyszka krytykują ustawę o SN: Bardzo zła. To jest uwłaczające dla urzędu prezydenta - ... https://t.co/RCHIqqpDBC"
3 hours ago
"Kolejny dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie uchwalili nową ustawę PiS o Sądzie Najwyższym. RELACJA - ... https://t.co/NhtNQTaquc"
4 hours ago
"Sejm: Nie będzie referendum ws. reformy edukacji, posłowie przeciw uchwale o zarządzeniu go 17 września - ... https://t.co/td5zWkPcvo"
5 hours ago