AdvertisementsKoniec BBC! (Bonucci odszedł z Juve)

0 Flares 0 Flares ×

Turyńskie trio BBC (obrona Bonucci, Barzagli, Chiellini) przestało istnieć – Leonardo Bonucci zawodnikiem AC Milan!

We Włoszech nie milkną echa porażki Juve w finale LM rozegranym w Cardiff. Kilka tygodni po meczu z szatni wyciekły szczegóły awantury, w która zamieszani byli m.in Bonucci, Dybala i trener Allegri. Argentyńczyk dostał żołtą kartkę w pierwszej połowie co usztywniło go na tyle, że zniknął z gry a Bonucci – podobno – ostro mu to wypomniał w szatni. Afera była podobno większa niż szczegóły, które znamy, ale jej kręgi odczuwalne są w Turynie do dzisiaj. Leonardo Bonucci odszedł bowiem do AC Milan!

Nastąpiło to po 7-miu latach gry i perspektywie bycia przyszłym liderem zespołu (był najmłodszy w formacji obronnej) popartej zeszłorocznymi deklaracjami („Nigdy nie odejdę, jeśli już to przywiążcie mnie do bramy Juve Stadium”)- co ciekawe nastąpiło to wszystko w 3 dni. Jak gęsta musiała być atmosfera w Turynie?!

Rozpadały się imperia, wielkie firmy, rozwodzą się ludzie – dlaczego piłkarze nie mieliby zmienić barw klubowych. Przypadki wierności na miarę Maldiniego, Zanettiego czy Tottiego to tylko „truskawka na torcie” piłkarskiego etosu – rzeczywistość jest inna, bardziej przyziemna: zwłaszcza jeśli w grę wchodzą niesnaski z kolegami z drużyny, trenerem czy brak wspólnego mianownika z działaczami.

To wszystko truizmy czyli oczywistości. Nieoczywisty i fajny sposób znalazł sam zainteresowany na pożegnanie się z wściekłymi kibicami: wykupił całą – ostatnią – stronę w La Gazzetta dello Sport by godnie pożegnać się z wściekłymi kibicami: ” Siedem lat zwycięstw i spełnionych marzeń oraz postępów, które dokonały się w pełnej empatii z Juve. Sześć tytułów mistrzowskich, wszystkie wywalczone na boisku. Pozostaje rozgoryczenie z powodu przegranej w LM , ale przeważa duma z sukcesów osiągniętch jako członek wielkiej rodziny. Juve – dziękuje za wszystko” – napisał w liście – ogłoszeniu włoski obrońca.

A przy okazji przeszedł do historii: będzie czwartym w historii piłkarzem, który zagra we wszystkich włoskich drużynach „w paski” – poprzednicy to: Aldo Serena, Roberto Baggio i Christian Vieri. Leo do Juve trafił bowiem z Interu

Dobry wzór na okoliczność transferów budzących kontrowersje

#PolskaGola

 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Reddit 0 StumbleUpon 0 Email -- LinkedIn 0 0 Flares ×
Advertisements

Twitter

"Macierewicz: Nikt spoza naszych granic nie będzie decydować o polskich prawach, sądach, instytucjach - ... https://t.co/xpEEGi9iiq"
2 hours ago
"Minister sprawiedliwości Niemiec: Niezależność wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest zagrożona - ... https://t.co/jd7AJT0iv4"
2 hours ago
""Najwyższa kasta" - kto i kiedy to powiedział? "Jestem chyba najczęściej cytowanym mówcą w Europie" - ... https://t.co/BVIEvuFEsQ"
7 hours ago
"Prezydent spotka się nie tylko z prezes SN. Przewodniczący KRS także dostał zaproszenie do Pałacu - ... https://t.co/RHzElWj33b"
8 hours ago
""Guardian": Wizyta pary książęcej przyczyniła się do ocieplenia wizerunku przerażającego rządu. Ostra opdpowiedź ... https://t.co/0xLMiljbHu"
9 hours ago